„Půda“

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

3. 5. 2024

Výukový program „Půda“ nám rozšířil poznatky, které získáváme při výuce. V pondělí 29. 4. jsme měli možnost poznat něco nového.

Žáci z 3. D se učí prvouku pomocí pokusu a bádání. Své znalosti si rozšířili při výukovém programu o „Půdě“.

Lektorky z Ekocentra seznámily žáky s informacemi o půdě – jak a z čeho vznikla, jak o ni pečovat. Proč je pro nás půda důležitá.

Pomocí myšlenkové mapy si každá skupina sestavila, proč a pro koho je půda důležitá. Zjistili, že bez půdy by nemohl žít ani člověk.

Krátké video, jim potvrdilo, že půda je velmi důležitá, že v ní žijí i živočichové. Proto je důležité půdu chránit.

V druhé části výukového programu měli možnost prozkoumat život v půdě.

Pomocí lup a klíče, který dostaly od lektorek, začali určovat živočichy které žijí v půdě. Půdu si nabrali v kompostéru na školním pozemku. Tato část výuky žáky velmi bavila a zaujala.

Již se těšíme na školu v přírodě, kde také budeme bádat a zkoumat.