Po velikonočním volnu se 8.C vydala do Prahy na výstavu BODY WORLDS - Tělo v pohybu.
Její návštěva měla za cíl doplnit letošní učivo přírodopisu, kterým je právě biologie člověka a hledat inspiraci pro budoucí výtvarné tvoření.
Průvodkyní naší skupiny byla medička Áďa, která nám prozradila mnoho zajímavostí o lidském těle.
Modely, které jsme si na výstavě prohlíželi, vypadaly jako umělé, ale bylo to jen zdání. Těla, orgány, kosti, embrya ..., vše bylo skutečné, jen upraveno speciální metodou plastinace, jejímž objevitelem byl Gunter von Hagens.
Viděli jsme celá těla, samostatné orgány, zdravé i poškozené či nemocné, umělý kloub zasazený v kosti a mnoho dalšího. Víme, že v mozku nejsou nervy a rozloží-li se celá nervová soustava, vypadá to spíš jako panáček ze slámy.
Je dobré vědět, jak naše tělo vypadá a jak funguje, ale také jak se k němu chovat, abychom mu zbytečně neubližovali.
Na závěr si pak žáci v pracovních listech vyzkoušeli, kolik poznatků si z Prahy odvážejí.