Exkurze osmých tříd

• Jan Sládek

Ing. Jan Sládek

15. 3. 2024

Ve středu 13. 3. 2024 se vybraní žáci osmých tříd naší školy zúčastnili exkurze na SZŠ a SOŠ Česká Lípa.

Hned na začátku se žáci rozdělili do tří skupin, které byly provázeny po praktických učebnách většiny učebních oborů. Žáci si mohli prakticky vyzkoušet některé činnosti, jako pájení elektronického obvodu, svařování na trenažeru, mohli si usmažit palačinku, a dokonce všichni řídili skutečný traktor. Nakonec si jako připomínku odnesli píšťalky, vytištěné na 3D tiskárně. Prohlédli si dílny kovoobrábění, kadeřnický salon, cukrářskou a pekařskou výrobnu, kuchyni, dílnu elektro, dílnu pro nácvik instalatérských činností a kovoobrábecí dílnu. Pracovníci učiliště se nám plně věnovali a odpovídali na dotazy našich žáků. Exkurze určitě přispěla k orientaci žáků v nabízených učňovských oborech a pomůže jim v příštím roce si dobře vybrat jejich budoucích profesi.