Moje maminka

• Jana  Němcová

Mgr. Jana Němcová

15. 5. 2023

Druhá květnová neděle patří všem maminkám a tak týden před touto nedělí patřil v přípravné třídě 0. C právě jim. A básničkou o mamince to všechno začalo:

„Píšu, píšu do písku, tisíc dopísků.
Skládám krásnou maminku,
z oblázků a kamínků.
Moje mámo, ze všech maminek!
To máš k svátku, tečka – kamínek.“

Děti se s básničkou pro maminku seznámily a hned venku se podle textu v básničce maminku pokusily složit. Povedla se! Všem! A jaké má tvoje maminka oči, barvu vlasů? Jak se jmenuje? To už byly  další úkoly, které měly děti o mamince zjistit. A tak v přípravné třídě 0. C se malovalo, skládalo, zpívalo, kreslilo pro maminku.

Milé maminky, jen to nejlepší k vašemu svátku a ať vám vaše děti dělají jen samou radost!