Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Přespolní běh žáků II. stupně

• Jan Havlásek

Mgr. Jan Havlásek

16. 9. 2022

Za nepříliš vlídného počasí se na Rasově Hůrce sešlo rekordních 14 škol, které dorazily zabojovat o postup do krajského finále, ukázat všem záda a stát se mistry svého okresu.

OKRESNÍ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU

První velkou sportovní akcí tradičně bývá přespolní běh a také tomu bylo i v tomto školním roce.

Mladší žákyně běžely trať dlouho 1 500 m a po srdnatém výkonu si děvčata doběhla pro krásné 7. místo.

Složení družstva a celkové umístění:

• Dosedělová Eliška = 19. místo,
  • Chocholoušová Tereza = 26. místo,
  • Macháčková Nely = 27. místo,
  • Bracháčková Natálie = 39. místo,
  • Zemanová Adéla = 49. místo.

Starší žákyně běžely stejnou distanci, jako jejich mladší kolegyně, avšak jejich výkon byl o chloupek horší a v konečném pořadí se dostaly na 8. místo. U starších žákyň stojí za zmínku výkon naší ukrajinské žákyně Buchakchynské Kiry, která uzavřela top ten ve své kategorii.

• Buchakchynska Kira = 10. místo,
  • Tichá Natálie = 35. místo,
  • Klímová Victorie = 42. místo,
  • Havránková Kateřina = 44. místo,
  • Popovičová Kristýna = 45. místo.

Mladší žáci běželi stejnou vzdálenost jako jejich ženské protějšky, akorát jejich výkon byl neskutečný, neboť se v celkovém pořadí umístili na famózních 2. místě a čekají, jestli dostanou pozvánku na krajské finále, které se tradičně koná v Jablonci nad Nisou.

• Havelka Ondřej = 7. místo,
  • Blažej Matěj = 12. místo,
  • Kubelka Daniel = 14. místo,
  • Blažej Jakub = 22. místo,
  • Škirda Denis = 27. místo.

Informační okénko: jednalo se absolutně o nejmladší tým, tudíž příští rok míříme ještě o stupínek výše.

Největší porce běžeckých kroků čekala starší žáky, neboť jako jediní se vydali na 3 000 m dlouhou štaci, která prověřila jejich vytrvalostní schopnosti. Hoši v neskutečně nadupané kategorii nakonec skončili uprostřed na 7. místě, ale výkon Vojtěcha Kafky patřil k těm absolutně nejlepším, protože svoji kategorii ovládl ve velkém stylu výkonem 10:16 a vystoupal tak na pomyslný Olymp našeho okresu!