Sklářský workshop

• Ilona Svobodová

Mgr. Ilona Svobodová

28. 3. 2023

Dne 24. 3. 2023 navštívila třída 8. A Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu v Novém Boru, kde byl připraven sklářský workshop.

V úvodní části se žáci dozvěděli, jaké obory škola nabízí a co studium na této škole obnáší. Poté se rozdělili do šesti skupin a spolu s vyučujícími si prohlédli školu. Zúčastnili se také přímo v dílnách workshopů jednotlivých oborů. V kulírně si vyzkoušeli rytí do skleněných destiček, v hranárně zabroušení těžítka, v rytecké dílně rytí reliéfní kresby do skleničky a v malířské dílně si mohli namalovat vlastní ornament na skleničku.

Nejvíce je ale zaujala huť, kde si mohli vyfouknout skleněnou baňku a vymodelovat něco ze skla. Celý workshop byl velmi dobře připravený, a tak se žáci vraceli domů velmi spokojeni a ještě k tomu s plnou taškou svých výrobků. Získali také inspiraci pro volbu své případné profese.