Staráme se o děti za nouzového stavu - aktuality

Pavlína Víchová

9. 4. 2020

Naše základní škola se během vyhlášeného nouzového stavu stará o děti jejichž rodiče pracují v integrovaném záchranném systému (IZS). Tedy jako hasiči, policisté, lékaři, zdravotní sestry a další.

O děti se starají vychovatelky ze školní družiny, učitelky z přípravného ročníku a asistentky pedagoga. Organizují pro ně pestré zájmové činnosti a sportovní aktivity. Využívají herny a další prostory školní družiny, tělocvičnu, venkovní sportovní areál i školní zahradu. Stravování zajišťuje školní jídelna.

Velkou pozornost věnujeme dezinfekci prostor, ve kterých se děti pohybují. Paní uklízečky častěji stírají podlahy a otírají povrchy. Pomoc s dezinfekcí poskytují i dobrovolní hasiči z České Lípy - děkujeme.