Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Ukázkové hodiny pro budoucí prvňáčky

Ukázkové hodiny pro budoucí prvňáčky

  • Zuzana  Šídlová

Mgr. Zuzana Šídlová

30. 3. 2023

Pomalu a jistě se blíží Zápis dětí do budoucích 1. tříd. Protože děti si nedovedou představit co je ve škole čeká, tak každým rokem předškoláky zveme na ukázkové hodiny do prvních tříd.


Během března nás navštívily všechny špičákovské školky, MŠ Šikulka a Nerudova. Děti si vyzkoušely matematiku, český jazyk, ale i prvouku. Zjistily, že je to hodně podobné jako v mateřské škole. Seznamily se s poslechem textu, vytleskáváním počtu slabik, na jaké písmeno začíná slovo, správná výslovnost slov, používání geometrických tvarů, rozlišování barev, pojmy před a za, počet předmětů, rozlišit sloupek a řádek atd. Všem se návštěva líbila a předškoláci se těší do školy.