VÁNOČNÍ TURNAJ BASKETBALU

Mgr. Jan Havlásek

15. 12. 2022

2. stupeň byl plný ovocných hráčů a hráček

V krásném datu 12. 12. 2022 jsme se sešli s žáky 7. až 9. ročníku na školní palubovce, abychom změřili síly pod bezednými koši.

Do školní tělocvičny dorazilo 49 žáků a žákyň, neboť se jednalo turnaj koedukovaný.

Děti byly rozděleny do 6 ovocných družstev, která se mezi sebou utkala turnajovým způsobem každý s každým, tudíž se hrálo neskutečných 15 utkání a každé z nich trvalo 6 minut. Turnaj probíhal ve fantastickém tempu. Nikdo nedal ani centimetr palubovky zadarmo, což nabídlo neskutečná dramata, která byla rozuzlena až v posledních sekundách zápasu.

Teď se dostáváme k samotným ovocným výsledkům.

1. místo: Papája (12 b)
Veselý V., Ujhelský M., Hála O., Artem, Kašíková J., Kira, Arťom a Ilja

2. místo: Khaki (7 b)
Žampach Z., Uhliarik D., Valenta A., Makula A., Sitter O., Radová E., Zoubková A., Ari a Bek

3. místo: Kdoule (6 b – lepší vzájemný zápas)
Tselmun, Temka, Šafařík, Terka, Soko, Pechač A., Myška, Mihálková, Sedláček

4. místo: Pomelo (6 b – horší vzájemný zápas)
Furiš D., Entner J., Jeřábek J., Nedbal T., Alisa, Bata, Ancha, Matz

5. místo: Mango (4 b)
Dener D, Hofmann D., Piták M., Dudková A., Tichá N., Těšinová T., Marku F., Procházka R., Černák

6. místo: Kiwi (3 b)
Holmajer W., Štummer M., Jirásek, Paulíček A., Ondráčková L., Nesládková K., Horová E., Hodný F.

Do turnaje se zapojilo velké množství mongolských žáků, kteří předváděli své streetbalové parádičky a dorazilo i několik žáků z Ukrajiny, takže turnaj by se dal nazvat i mezinárodním, ale hlavně byl pro všechny přínosný... sport sbližuje, udržuje formu a prospívá zdraví.

Po slavnostním zakončení turnaje byly rozdány diplomy, ceny, a dokonce tři nejlepší ovocná družstva obdržela i medaile. Poté už se žáci vydali do svých domovů příjemně unaveni.

Těšíme se na další společné chvíle v jiném školním turnaji,
Sportu zdar a bezednému koši zvlášť.
Havlásek & Zelinková