Výsadba cibulovin – podzim 2022

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

7. 11. 2022

V září a říjnu uskutečnili šesťáci výsadbu cibulovin v areálu školy. Každý žák vysadil svůj tulipán, a pak jsme ještě do keramických mís před hlavní budovou umístili cibule červenokvětých hyacintů.

Rostliny nejen, že zkrášlí naši školu v jarním období, ale také budeme sledovat jejich růst při hodinách pěstitelství a přírodopisu. Tak děti získají praktické zkušenosti z vývoje a stavby rostlin.

Do dvou keramických mís jsme též vysadili hlízky žlutolistých krokusů. Ty pak v době květu přemístíme k židovskému pomníku obětí pochodu smrti z koncentračního tábora Schwarzheide, který je instalovaný v našem školním areálu.

Výsadba cibulovin na naší škole se stala již tradicí, a tak nám na jaře vykvétají i rostliny, které zasadili žáci, kteří již opustili brány naší školy a nyní studují na středních i vysokých školách.