Zdravé svačinky ve 2. C

Barbora Častulíková

26. 2. 2020
My děti z 2.C jsme se v prvouce učily, jak správně pečovat o své tělo, jak ho chránit a otužovat a také, jak ho správně živit. Protože jsme děti šikovné a ničeho se nebojíme, vymyslela nám paní učitelka, abychom si to správné živení vyzkoušely.

A tak jsme si do školy přinesly struhadla, prkýnka, nože, misky i lžičky, dále také tvaroh, mrkev, okurku, vajíčko i sýr. Ve skupinkách jsme se pustily do práce. Někdo čistil zeleninu, někdo krájel a míchal, další zase mazal a jiný to vše zdobil a to například řeřichou, kterou jsme si nedávno samy vypěstovaly. Když bylo hotovo s chutí jsme to všechno snědly, zapily jsme to mlékem a bílou kávou a jak nám bylo spolu dobře. Trochu horší bylo po sobě uklidit, ale i to jsme zvládly a ještě nám trochu zbylo na další den. Určitě také vyzkoušejte tvarohové pomazánky. Posíláme recept! Dobrou chuť!

Děti z 2.C

Vajíčková pomazánka:
Potřebujeme: tvaroh, sýr lučina, vařené vajíčko, trochu soli, trochu másla.
Vše smícháme, mažeme na pečivo, zdobíme řeřichou či okurkou.
Sýrová pomazánka:
Potřebujeme: tvaroh, sýr lučina, strouhaný sýr, strouhaná mrkev, trochu másla a trochu soli.
Vše smícháme a natíráme na pečivo, zdobíme okurkou či jablkem.