Čarodějnice v Pastelce

Květoslava Hradecká

28. 4. 2023

Trochu toho čarování si užili nejmenší školáci v červené Pastelce. Nejprve jsme zkoušeli pojmenovat některé čarodějnické potřeby, které nakoupila čarodějnice Bordelína v tajemném obchodě.

Pak jsme zkoumali, kdo z dětí byl začarovaný, do jakého zvířete a také jsme si vyzkoušeli tajemné zaklínadlo. Asi ho budeme muset trénovat stejně, jako ostatní v čarodějné škole. Nakonec přišla paní učitelka s tácem zkumavek, mističek a různých jiných věcí. Postupně jsme zjišťovali, co se v nich ukrývá. Všechno to byly suroviny dostupné v kuchyni, ale pssssst, to je tajemství. Odvážlivci ochutnávali uvařené lektvary, a nakonec bylo to nejlepší – šumící, bublající lektvar, kterým si ježibaby natírají koště, aby jim dobře létalo.