Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
U STARŠÍCH ŽÁKŮ CINKALY MEDAILE HNED DVAKRÁT

U STARŠÍCH ŽÁKŮ CINKALY MEDAILE HNED DVAKRÁT

 • Jan Havlásek

Mgr. Jan Havlásek

1. 5. 2023

Starší žáci se účastnili během krátkého časového období hned dvou sportovních akcí.
Okresní kola florbalu a basketbalu byla pro ně velice úspěšná!


BASKETBALOVÝ MISTŘI A FLORBALOVÝ BRONZ

Starší žáci se účastnili během krátkého časového období hned dvou sportovních akcí.
Okresní kola florbalu a basketbalu byla pro ně velice úspěšná!

FLORBALOVÝ BRONZ

Do okresního kola se přihlásilo 13 škol z okresu Česká Lípa, takže byl turnaj rozdělen do 3. skupin. Klíčem k probojování se do finálové skupiny, bylo dostat se mezi 2 postupující.

Ve skupině nás čekali 4 zápasy proti školám:

 • ZŠ Klíč,
 • ZŠ Kravaře,
 • ZŠ Partyzánská ČL,
 • Gymnázium ČL.

Skupinu jsme jasně ovládli v poměru 3 výhry a 1 remíza, která se v konečném součtu stala trošku smolnou, protože nám ZŠ Klíč v samotném závěru utkání dala gól na konečných 1:1.

Jelikož se hned po naší skupině hráli i finálová skupina, čekala nás další porce těžších utkání, protože jsme se měli utkat s dalšími postupujícími.

 • ZŠ Náměstí Nový Bor,
 • ZŠ Dr. M. Tyrše ČL,
 • ZŠ Slovanka ČL,
 • ZŠ Zákupy.

Finálový turnaj jasně ovládla ZŠ Slovanka, která bez ztráty kytičky hladce postoupila. My jsme srdnatě bojovali, a nakonec právě po smolné remíze ze skupiny se ZŠ Klíč, našem posledním zápase právě s favorizující Slovankou a pořádnou únavou v nohách prohráli vysoko 0:7, což nakonec znamenalo skvělé celkové 3. místo – právě o skóre.

Tito žáci si zaslouží respekt, za předvedené výkony: Filip Hodný, David Uhliarik, Daniel Hofmann, Zdeněk Žampach, Marek Piták, Vojtěch Kafka, Daniel Jirásek, Matěj Ujhelský, Vyhnalík Jakub, Kovář Stanislav a Havlík Petr

 

BASKETBALOVÉ ZLATO

Druhým turnajem bylo okresní kolo basketbalu, které se konalo na základní škole Zákupy. Odjížděli jsme tam jako favoriti na prvenství, neboť na posledním turnaji jsme skončili těsně pod vrcholem... druzí.

Dva dny před turnajem jsme se ráno od 7:00 sešli, abychom se sehráli a toužené zlato vybojovali.

Při příjezdu jsme zjistili, že nás čekají následující školy:

 • ZŠ Zákupy,
 • ZŠ Cvikov,
 • ZŠ Nový Bor.

V prvním utkání nás čekal domácí soupeř ze Zákup. Žáci byli pozitivně namotivováni, což vlastně domácí odnesli velikou porážkou. Kluci se cítili velice ve formě, což se nakonec stalo osudným všem našim soupeřům a toužené vítězství bylo na světě bez větších problémů.

Za fantastickou jízdu turnajem se podepsali tito žáci: Daniel Hofmann, David Uhliarik, Denis Dener, Marek Piták, Zdeněk Žampach, Vojtěch Hála, Adrien Valenta, Sunduisuren Amar, Altangerel Ankhbayar a Batbaatar Batbayar.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za skvělé výsledky!

Sportu zdar a cenným kovům zvlášť,
Havlásek Jan