CITY CROSS RUN – běh městem

• Alena  Zelinková

Mgr. Alena Zelinková

19. 9. 2022

V sobotu 17. září za velmi nepříznivého počasí, v 10°C a silného deště, vyběhly štafety naší školy porovnat síly se soupeři z ostatních základních škol našeho města i blízkého okolí.

Běh probíhal v centru České Lípy, start i cíl byly na náměstí T. G. Masaryka. Jednalo se již o 7. ročník. Před štafetami z 1. stupně vyběhli rodiče s dětmi.

Školní běh je závod týmu o 7 dětech, nejméně 1 dívka je podmínkou.

V 10 : 20 se na start postavilo 6 štafet 1. stupně. S časem 31:57 vyhrála naše štafeta ZŠ Špičák ve složení: Karolína Langerová (5. A), Tomáš Chmelař (5. A), Miloš Houska (5. C), Marie Dalíková (5. A), Lukáš Vavřík (5. D), Munksuld Battulga (5. D) a Vanda Píchová (4. A).

Na druhém místě doběhla štafeta ZŠ Zákupy s časem 33:13 a 3. místo získala ZŠ Kravaře S výkonem 33:32 sekund.

Mezi závodníky 2. stupně byla větší konkurence, na start se postavilo 10 štafet, tedy vlastně 70 závodníků. Všichni chtěli vyhrát, v marastu vybojovat medaili. Nakonec si pro zlato doběhla štafeta ZŠ Tyrše s časem 25:07.

2. místo získala naše základní škola 28. října a 3. obsadila ZŠ Nový Bor náměstí s časem 26:34.

Vítězové byli dekorováni symbolicky v 12:00 hod na podiu starostkou města paní Jitkou Volfovou s moderátorem celé akce naším olympijským vítězem Alešem Valentou. Získali jsme pohár, diplom, šampaňské a celou tašku drobných dárků.

Na stupních byli: Kristián Tauš, Vojtěch Kafka, Vojtěch Veselý, Tomáš Hojsák, Kira Buchakchyska, Daniel Hofmann, Marek Piták a v zázemí i náhradnice Natálie Tichá.

Za reprezentaci školy všem děkujeme, malým i velkým závodníkům. Gratulujeme k výbornému umístění. Také velmi děkujeme za pomoc a velikou podporu rodičům a fan klubu naší školy.