Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Čtvrťáci na cestě časem

Čtvrťáci na cestě časem

  • Zdeňka  Selingerová

Mgr. Zdeňka Selingerová

9. 5. 2024

V pondělí 6. května si čtvrťáci museli pěkně přivstat. Již v sedm hodin vyjížděli autobusem směr Archeopark Ledčice.


Zde si ve stroji času zkusili ulovit mamuta, prozkoumali první obydlí našich dávných předků, prohlédli si zvířata, o která se mohli starat již první zemědělci, zhotovili předměty z hlíny a také prozkoumali římský tábor a vyzkoušeli střelbu z luku.   

Velmi zajímavá byla jejich proměna v zanícené archeology, kdy se zaujetím zkoumali starodávné hroby a z nalezených artefaktů vyvozovali podložené vědecké závěry o životě v pravěku.  

Po zaslouženém odpočinku u batůžku se svačinou jsme ještě zvládli výstup na horu Říp, rozhlédnout se po krajině a navštívit rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Pak už jsme se raději vrátili zpátky do našich časů a domů.