Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák
Den stromů v CTT

Květoslava Hradecká

19. 10. 2024

Dne 20. 10. se slaví Den stromů. V České republice i v dalších více jak 40 zemích světa si tento den připomínají děti i dospělí různými akcemi.

Děti z přípravných tříd tento den strávily v Centru textilního tisku, kde na ně čekala řada aktivit. Nejprve si venku připomněly, proč je důležité mít kolem sebe hodně stromů, pak zkoumaly starou jabloň, vyzkoušely si, jak je pro sadaře obtížné sklízet ovoce a dokonale zvládly i jízdu kolečkem. Uvnitř v teple se pak všichni proměnili v malé výtvarníky, a tak trochu i kuchaře, kdy „zavařovali“ ovocný kompot. Pan zahradník jim také ukázal několik druhů dřevin a porovnávali jsme, jak je které dřevo těžké, počítali kolika roků se dožil, který strom. Nakonec děti zjišťovaly, co se ze dřeva všechno vyrábí. Překvapením bylo, že ze dřeva je papír a z něj pak knížka. V CTT se nám líbilo a už se těšíme na další, tentokrát vánoční setkání.