Drakiáda

Radka Vrabcová

25. 10. 2021

Na pátek, 22. 10., jsme si objednali ideální podzimní počasí a tak se Drakiáda, 5. oddělení ŠD, mohla bez problémů uskutečnit. V odpoledních hodinách se děti, jejich sourozenci a rodiče prezentovali na začátku asfaltové cesty vedoucí na Špičák paní vychovatelce a asistence

Následně pak mohli pokračovat dračí stezkou. Děti cestou musely splnit 3 úkoly. Nejprve rozmotaly šňůry tří draků pomocí fixek na papíře. U druhého úkolu si pak procvičily prstíky při rozvazování dračích ocásků, a na závěr pak musely projít provazovou pavučinou. Po splnění těchto úkolů došlo na očekávané pouštění rodinných draků na louce. Někteří draci své majitele trochu potrápili! Tu se ztratila tyčka z konstrukce, jinde praskla šňůrka, některý nechtěl létat…… I tak se na obloze objevilo spoustu pestrobarevných draků. Děti i rodiče si pouštění náležitě užívali a všichni byli naprosto úžasní! Díky tomu se letošní Drakiáda velice vydařila. Kluci i holčičky od nás dostali za odměnu „zlatou“ medaili a diplom. Básnička Drak, kterou jsme se v týdnu naučili, byla odměnou pro rodiče. A tak jsme se všichni příjemně vyvětraní vydali k domovům užít si další říjnový víkend.