Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Dubnové putování za vodou v přípravné třídě Žlutá pastelka

Dubnové putování za vodou v přípravné třídě Žlutá pastelka

  • Jana  Němcová

Mgr. Jana Němcová

29. 4. 2021

Proč v dubnu putujeme za vodou? Protože nás celým školním rokem provádí písnička Měsíce, od skupiny Hradišťan. O měsíci dubnu se v písni zpívá, že „…v dubnu se čistí studánka“. 


A tak během dubnového putování děti hledaly studánku, ale také potůček, řeku, objevily mokřady, bažiny, mech, jez, skály, rostliny a živočichy, kteří vodu mají rádi. V Pekle, podél Robečského potoka, jsme společně trénovali smysly, fyzičku a i to být dobrým kamarádem a ochráncem přírody. Stále však zapomínáme, že vodou musíme šetřit, protože bez ní by nebyl život, nic by nevyrostlo, nevykvetlo.

A jestli chcete vědět, co nás čeká v květnu, pusťte si písničku Měsíce od Hradišťanu.