Dýňování

Radka Vrabcová

10. 11. 2021

První listopadový týden jsme se ve školní družině věnovali tématům s tajemným nádechem. Povídali jsme si o svátku Halloween a Dušičky.

Rodiče nám nanosili dýně různých tvarů a velikostí a tak jsme vymýšleli, dlabali, vyřezávali, ale také zdobili a lepili…. Z malých dýní děti vytvořily roztomilé figurky a z těch vydlabaných parádní dýňové svítící hlavy. Nespálit se o tavnou pistoli, vydlabat všechnu dužinu, neříznout se při vyřezávání, bylo pro prvňáky náročné, ale usilovná práce se vyplatila.

Kromě „dýňování“ kluci i děvčata vytvářeli strašidelné chaloupky z dřevěných špachtliček a z papírových ruliček vznikl strašidelný hrad. Také vybarvovali omalovánky s dýněmi a strašidly. A přesto, že to byl týden v družině naplněný tvořením, děti tvořily i doma a svá dílka nosily ukázat do družinky. Letošní týden opředený tajemnem se velmi vydařil.