Ekologická soutěž

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

25. 11. 2022

Ve čtvrtek 24. 11. 2022 proběhla v prostorách Vlastivědného muzea v České Lípě tradiční ekologická soutěž.

Naši školu zastupovalo družstvo dívek z 8. D, ve složení Johanka Hrdličková, Lucie Prokopová a Barbora Filipovičová. Již měsíc před soutěží dívky odučily hodinu o biodiverzitě lesa ve třídě 3. D, následně jí zdokumentovaly a s přihláškou odeslaly zprávu o této hodině. Tato část soutěže byla hodnocena a v praktické části v muzeu mohly dívky získat dalších body. Soutěžilo se zde v botanice, dendrologii, zoologii obratlovců a v poznávání bezobratlých živočichů.

Po soutěži si dívky prohlédly rozsáhlé sbírky muzea, a také „sfáraly“ do nově otevřené expozice těžby uranu na Českolipsku. I když jsme nedosáhli na stupně vítězů, patří Johance, Báře a Lucii poděkování za vzornou reprezentaci naší školy. Rozhodně i pro ně to bylo zajímavě prožité a poučné dopoledne.