Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Halloween v 1. A

Halloween v 1. A

  • Daniela  Hojsáková

Ing. Daniela Hojsáková

31. 10. 2023

V pondělí 30. října probíhala v 1. A výuka spojená se svátkem Halloween. Hned ráno jsme přišli oblečeni za rozmanité více či méně strašidelné postavy.


Paní asistentka Kateřina Hanžlová nám napekla výborný čarodějnický perník, který provoněl celou třídu. Nejprve jsme si vyprávěli, kde Halloween vznikl a porovnávali ho s tradičními svátky tzv. Dušičkami. Při výuce českého jazyka žáci za pomoci pohádkových postav hledali slova, která se rýmují a vhodně je kombinovali. V matematice děti napsaly geometrický diktát s řadou strašidel, kterých se ale nezalekly. Procvičily tvary, barvy a nakonec všechny pohádkové bytosti sečetly podle kategorií. V prvouce třídily ovoce a zeleninu a poslechly si pohádku O čarodějnici a dýni. V závěru jsme si vyrobili dýňový košíček na drobné pamlsky. Celý den jsme si společně výborně užili.