Halloweenské čtení a luštění

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

1. 11. 2022

Halloween je keltský svátek s historií sahající až do doby před naším letopočtem. Den 31. října byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou).

Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých.

My v naší třídě jsme si Halloween oslavili v úterý 25. 10. poslední vyučovací hodinu před podzimními prázdninami.

Žáci 2. D měli možnost užít si jinou formou hodinu čtení. Nejdříve se všichni převlékli do kostýmů, které si mohli přinést do školy. Pak je čekala hodina plná luštění, skládání slov, doplňování a dokreslování obrázků.

Na plnění soutěžních úkolů potřebovali celou velkou chodbu u učeben. Po závěrečném hodnocení získali sladkou odměnu.