Jablíčkový den

• Iveta  Honzejková

Mgr. Iveta Honzejková

17. 10. 2023

Podzim je obdobím, kdy se sklízí ovoce a zelenina. V pondělí 16. 10. 2023 děti z 1. B prožily projektové dopoledne s názvem Jablíčkový den.

V Jablečném království se děti dozvěděly, jakou má toto ovoce zázračnou moc - a to nejen v pohádkách, ale především v každodenním životě. Odhalily nejednu jablečnou záhadu, zjistily, že jablíčka jsou součástí tradic a že jablko najdeme také mezi korunovačními klenoty. Zazpívaly si písničky o jablíčkách, počítaly s nimi, tvořily, ochutnaly šťávu z odšťavněných jablíček a také ochutnaly jablíčkovou dobrotu, kterou si samy upekly – jablkový štúdlík. Pečení proběhlo v odpoledních hodinách ve spolupráci s paní vychovatelkou ŠD. A co bylo na závěr? Poznání, že jablíčko je moc chutné a moc zdravé.