Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák
Jede vláček „kolejáček“

Hana Kořínková

24. 10. 2024

Koho veze, kdy a kam? Začneme pěkně od začátku. Ve čtvrtek 24. října už ráno v 7. h se předškoláci z 0. A, B sešli na vlakovém nádraží v České Lípě. Cílovou stanicí bylo Technické muzeum v Liberci.

Už samotná cesta vlakem, tramvají a autobusem, byla pro některé děti velkým zážitkem. U muzea jsme nejprve ochutnali svačinky od maminek, protáhli si na hřišti nožky a hurá na prohlídku, kde už na nás čekal pan průvodce. A že bylo na co se koukat . Historická kola, motorky, auta různých značek, letadlo, lanovka, tramvaje, do kterých děti mohly vlézt a posadit se. K vidění nebyla pouze historie, ale také moderní elektromobil nebo kresba robota. Na konci si děti mohly koupit malý suvenýr.
Cesta domů krásně zbarvenou krajinou nám rychle ubíhala a my se šťastně vrátili domů.