Jednání na MŠMT

• Libor  Šmejda MBA

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda MBA

1. 3. 2020
V úterý 25. února se na ministerstvu školství konala pracovní schůzka s panem ministrem Robertem Plagou. Věnována byla problematice výuky českého jazyky pro žáky - cizince.

Setkání zprostředkoval pan senátor Vosecký, který se ho také účastníl. Dále byli přítomni - paní Alexandra Rybářová, ředitelka MŠ Sever a pan Tomáš Vlček, zastupitel města Česká Lípa a předseda školského výboru, za ministerstvo pan Jaroslav Faltýn, ředitel odboru předškolního a základního vzdělávání. Základní školy jsem zastupoval já.
Během více než hodinového jednání podali přítomní ředitelé škol panu ministrovi informaci "z terénu", o složitosti práce se žáky - cizinci a problémy na které při práci s nimi naráží. Pan ministr Plaga přitomné seznámil s připravovanými změnami právních norem i financování, které by měly napomoci tento složitý problém posunou kupředu.