Křest sanitek RZS

Monika Srubková

3. 3. 2020

V úterý 3. března 2020 se žáci ze třídy 5. A v doprovodu třídní učitelky Moniky Srubkové zúčastnili pojmenování – křtu nových sanitek Rychlé záchranné služby Libereckého kraje pro stanici v České Lípě.

S iniciativou přišel záchranář pan Hodinka, který nás oslovil s nabídkou, vymyslet pro ně jména. Ve třídě padlo několik návrhů, které jsme společně prodebatovali, nechali jsme si čas na rozmyšlenou, poté jsme hlasováním vybrali tři: "Vanilka, Bublinka a Křemílek." Malé i velké pacienty tedy budou vozit nové sanitky s těmito jmény.
Slavnostní akt pojmenování – křest provedla starostka České Lípy Jitka Volfová a ředitel Rychlé záchranné služby Libereckého kraje Luděk Kramář. Pro naše žáky bylo velkou výzvou vymyslet ta správná jména i poctou, že se mohli slavnostního aktu zúčastnit.