Kamínek s příběhem

Lenka Limberková

22. 4. 2024

Na další tvořivé dílničce děti z 6. oddělení vdechly kus nového života kamínkům, které nasbíraly na procházce v parku nebo v blízkém okolí.

Každý kamínek měl již svůj příběh z minulosti, ale děti jim daly nový, barevný život, novou duši. Vybraný obrázek vymalovaly svojí představou, která jim kámen nastínil svým tvarem, barvou nebo je oslovil něčím nepopsatelným. Z počátku se děti trochu usmívaly nad slovy „oživíme kamínky“, ale posléze o kousku horniny mluvily jako o milé věci, kterou nikomu nedají a s láskou si je odnesou domů. Na závěr dílniček každé dítě o svém kamínku mohl přenést několik vět, básničku, někdo dokonce i zazpíval píseň. Při další procházce si děti daleko více všímaly věcí kolem nás a už víme, že do kamínků se nekope, protože každý má svoji duši.