Kola a koloběžky

Radka Vrabcová

25. 4. 2024

Tak jako každé jaro, věnujeme se ve školní družině dopravní výchově intenzivněji. V úterý 23. 4. se děti z 5. oddělení, se svojí paní vychovatelkou Radkou Vrabcovou, vydaly na dopravní hřiště, aby si zde vyzkoušely v praxi jízdu na dopravním prostředku v simulaci silničního provozu.

Mohly tak využít znalosti dopravních značek i značení, rozvíjet praktické dovednosti při jízdě na kolech. Nezapomněli jsme ani na bezpečnostní prvky – každý žák si donesl vlastní cyklistickou helmu. Největším zážitkem byl pro kluky i děvčata ozvučený železniční přejezd, fungující semafory a jízda na kruhovém objezdu. V závěru, paní policistka Sadílková, děti odměnila barevnou tematickou brožurkou. Odpoledne na dopravním hřišti hodnotím jako velmi zdařilé.