Koncerty pro žáky 2. D

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

1. 5. 2023

V měsíci dubnu měli žáci naší třídy možnost účastnit se dvou hudebních koncertů.

V pátek 14. 4. navštívil školu Jindřich Kaulfers, absolventem Státní konzervatoře v Teplicích, v oboru klasická kytara.

V průběhu pořadu se žáci seznámili lehkou formou se základními hudebními termíny a jejich obsahem. V programu zazněly klasické kytarové skladby, latinskoamerická a španělská hudba. Nechyběla ovšem ani lidová píseň a známé melodie. Do programu byli zapojeni i samotní žáci. Program, který byl rozdělen na několik částí - „seznámení s kytarou“, „z čeho se dělá hudba“, „učíme se poslouchat“, „hrajeme“, byl pro žáky velmi zajímavý a příjemný.

Koncert v ZUŠ v České Lípě, který jsme navštívili ve čtvrtek 28.4., měl jiný ráz. Žáci měli možnost seznámit se s více hudebními nástroji, dozvěděli se informace o oborech, které mohou navštěvovat v ZUŠ.

Žáci se rádi zapojili i do soutěže, v které měli možnost poznávat hudební nástroje. Velmi je zaujal rozsah oborů – taneční, literární, hra na klavír, flétny a žesťové hudební nástroje, kytara a bicí.

Oba koncerty byly velmi příjemné a pro žáky zajímavé.