Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Krmelce ze školní dílny

Krmelce ze školní dílny

  • Gabriela  Fišarová

Mgr. Gabriela Fišarová

25. 1. 2024

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s Městskými lesy Česká Lípa. V tomto školním roce jsme s Ing. Kreisingerem, jednatelem ML, domluvili, že v prvním pololetí vyrobíme pro zvěř krmelce.


Jakmile dílenská skupinka žáků 9. D a 9. A získala trochu zkušeností, jak se „ohánět“ s ručním nářadím, pustila se do díla. Výsledek na sebe nedal dlouho čekat, dva krmelce byly na světě. Při výrobě těchto dřevěných staveb si žáci prakticky vyzkoušeli různé technologické postupy výroby, tesařské spoje, ale i přesnost měření, opracování, řezání, pilování. Pracovali se dřevem, kovem, barvou i krytinou, s ručním, ale i aku nářadím. Každá parta jakoby při výrobě skládala zkoušku z dovedností. A výsledek? Radost nad tím, co dokázali, poznání, že práce s nářadím se nemusí bát. Zkrátka spokojenost na obou stranách.