Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Litoměřice gotické, aneb předvelikonoční exkurze 6. B

Litoměřice gotické, aneb předvelikonoční exkurze 6. B

  • Anna  Jelínková

Anna Jelínková

31. 3. 2023

Co jsou to vlastně Velikonoce a proč je slavíme? Co je to gotika? 


Proč lidé a výjevy na obrazech působí smutným dojmem a proč mají u sebe půlměsíc či jablko?  Odpovědi na tyto a mnohé jiné otázky získali žáci v rámci edukačního programu Severočeské galerie v Litoměřicích s názvem Gotika. V rámci exkurze jsme navštívili i světničku Karla Hynka Máchy v domě Na Vikárce. Díky přípravě v hodině Českého jazyka nebyly děti zaskočeni množstvím informací a s připravenými pracovními listy se zdárně popasovaly. Od nynějška, již jim Mácha nebude neznámým.