Ježibaba Kolobajzna slaví Velikonoce

Helena Kácovská

4. 4. 2023

Divadlo Koloběžka není pro naše děti neznámé, a tak byly natěšené, když opět zavítalo do naší družiny. Pohádka byla věnována jarním svátkům.

Děti se během vystoupení zapojily, pomohly ježibabě vyčarovat brýle, aby pořádně viděla, velký nos, aby jí brýle dobře seděly, a vlasy, aby byla ještě hezčí. Pak už přišly na řadu velikonoční tradice a zvyky. Děti se dozvěděly, proč se barví vajíčka a plete pomlázka. Společně všichni, pomocí zaklínadla, obarvili vajíčko, přičarovali pomlázku, kterou zajíček vyšupal čarodějnici, aby byla mladá a krásná po celý rok. Nakonec si děti zazpívaly a za velkého potlesku se s čarodějnicí rozloučily. Všichni byli plní zážitků, které vyprávěli hned svým rodičům. Určitě to nebylo poslední představení v naší družině.