Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák

• Ivana  Kolčová

Mgr. Ivana Kolčová

21. 10. 2024

Celkem 16 žáků ze 3. – 5. tříd naší školy se zúčastnilo základního kola Logické olympiády, soutěže organizované společností Mensa.

Úlohy rozhodně nejsou jednoduché a vyžadují velké soustředění. Správně doplnit chybějící dílek nepřehledného obrázku, odhalit souvislost řady čísel či obrázků a mnoho dalšího.
Všichni se snažili určit co nejvíce správných odpovědí a bojovat o postup do krajského kola. To nám bohužel nevyšlo, ale naši tři nejlepší se vešli v rámci krajské statistiky (čítající 756 soutěžících) do její první poloviny.
Nejlépe si vedli a v rámci školy medailové příčky obsadili:
1. místo – Adélka Polednová (4. B) a Ondra Tichý (4. A)
3. místo – Vojta Lenzion (3. D)
Všichni tři obdrželi diplom a drobnou odměnu.
Děkuji všem za účast a těším se na nějakou další matematickou či podobnou soutěž.