Mirakulum

• Lucie  Koky

Mgr. Lucie Koky

16. 6. 2023

Dne 14. června navštívili žáci čtvrtých tříd zábavní park Mirákulum v Milovicích.

Nejeli si však jen hrát, ale také se něco nového dozvědět o lese a jeho ekosystému. Ve skupinách procházeli s lektorkou stanoviště s informacemi o druzích stromů a jejich stáří, drobných bezobratlých živočiších, třídění a recyklaci odpadu. Také měli možnost na vlastní oči vidět výra velkého, krkavce velkého a veverku obecnou. Poslední zastávkou byly výběhy stád daňků a muflonů i s mláďaty. Po celé cestě prohlídky bylo též spousta interaktivních herních prvků. Nakonec mohli žáci prozkoumat i zábavní část areálu. Počasí nám přálo, moc jsme si to užili a nakonec jsme se všichni ve zdraví vrátili zpět.