Páťáci na ZUŠBerku

• Barbora  Mikulová

Mgr. Barbora Mikulová

27. 4. 2023

Žáci 5. C se 26. 4. 2023 vypravili na prohlídku do Základní umělecké školy v České Lípě, která pořádá dny otevřených dveří.

Celou školou je prováděla paní průvodkyně, učitelka hudebního oboru. Děti viděly celou řadu ukázek z tohoto oboru. Viděly hru na kytaru, klavír, klávesy, smyčcové nástroje, dechové nástroje dřevěné i žesťové. Dokonce i hru na nástroje si mohly vyzkoušet. Vyzkoušely si také zpěv a zblízka si prohlédly bicí nástroje a část souboru Hluchá parta, která předvedla, proč si tak říkají.

Nahlédli jsme také společně pod pokličku výtvarného oboru, kde jsme viděli krásná díla mladých umělců.

Skupina mladých herců z literárně dramatického oboru si pro nás připravila ukázku z představení Princezna ve spícím lese a podrobněji nás seznámili s tím, čím se vlastně LDO zabývá.

Odcházeli jsme plní dojmů a v kapsách nás pálil lísteček s termínem talentových zkoušek…