Chceme zdravou planetu

Lenka Limberková

26. 4. 2023

Tato věta provázela děti z 6. oddělení a děti z přípravných ročníků celý týden, kdy se věnovaly aktivitám směřujícím k oslavám Dne Země.

Spolu s paní vychovatelkou i asistentkami pedagoga se děti v projektovém týdnu seznámily formou besedy i praktickými soutěžemi s pravidly třídění odpadů.  Dále si povídaly o životním prostředí, zacvičily si a zatančily s písničkami o odpadcích. Čas věnovaly i práci s recyklovatelnými materiály, z kterých vytvořily obrázky.

Nechyběly ani výrobky připomínající čistou přírodu, kterou by si všichni přáli mít. V závěru týdne poslaly pozdrav sluníčku, aby nám již brzy poslalo teplejší počasí. Doufáme, že se týden her na „Záchranáře naší planety“ dětem líbil a dal jim nové poznatky, které budou i nadále používat v běžném životě.