Podívej kvetou růže!

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

23. 6. 2023

V současné době nám v areálu školy bohatě kvetou růže, které intenzivně vysazujeme od roku 2017.

Nádherné květy poskytují růže republiky vysazené v roce stoletého výročí vzniku Československa. Jsou to například prvorepublikové odrůdy ČSR, Masarykova jubilejní, Dr. T. G. Masaryk, Generál Štefánik, Dr. E. Beneš, Karel Kramář, Švehla, Hviezdoslav, Jaroslav Ježek, Prodaná nevěsta, Plzeň a mnoho jiných. Svoji krásu ukazují i staré odrůdy popínavých francouzských růží, ale i odrůdy Vyslanec Kalina, Vltava nebo Tolstoj. Pozadu nezůstávají ani moderní odrůdy vysazené k výročí sametové revoluce např. Praha 89, Jan Palach, Alexander Dubček a Obieťam kommunizmu, a tak si v současné době při botanických vycházkách s žáky připomínáme i významné osobnosti a události našich dějin. Také nám poprvé vykvetly trnité krásky, které zasadili naši ukrajinští spolužáci. Tyto růžičky mají svůj původ v jejich těžce zkoušené vlasti a jmenují se Ukrajinská Zorka a Jaltinskij Suvenir.