Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
Podzimní areál školy

Podzimní areál školy

  • Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

1. 11. 2020
Podzim máme rádi jako roční období oplývající neuvěřitelnou barevností a pestrostí měnícího se listí, a protože ve školním areálu máme listnatých stromů velké množství, tak i zde se můžeme kochat touto nevšední krásou.

Navíc zde v letošním vlhčím roce roste i řada hub, které žijí s těmito listnáči, ale i jehličnatými stromy v symbióze. Objevují se však i houby hniložijné, jako například zajímavé hnojníky.
Dokvétají letničky, trvalky i růže a vše se již chystá k zimnímu spánku. A tak se snažíme náš obrovský areál školy k tomu také náležitě připravit. Zejména shrabáváme listí, které využíváme k zasypávání četných růží a ke kompostování.
Koloryt našeho podzimního areálu dotváří výskyt zajíce, veverky a mnoha druhů ptactva, pro které již chystáme zimní přikrmování, aby nás i na jaře potěšili svým krásným zpěvem.