Bakaláři Office 365 Jídelníček Výuka na webu Kroužky Facebook ZŠ Špičák

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

15. 10. 2024

Tak jako v předchozích letech vysadili žáci šestých ročníků svoje třídní stromy a keře. 6. A obohatila školní zahradu o dvě kaliny obecné, které jsou národní rostlinou Ukrajiny.

Zajímavý a vzácný zimnokvět, keř kvetoucí v zimě, vysadila třída 6. B a současně je na svahu mezi druhým a třetím pavilonem umístěna jejich druhá dřevina tamaryšek pětimužný. Ten samý keř vysadila 6. D současně s akátem huňatým, který kvete velkými hrozny růžových květů. Okrasný akát, ale jiného druhu, na svahu zasadila 6. C a v prostoru pod třetím pavilonem je již umístěna oskeruše, což je jeřabina s velkými jedlými plody, rostoucí hlavně na Moravě.

Na jaře zajisté rozkvetou narcisy a modřence, které děti z šestých ročníků také vysadily. Podzimní výsadby již děláme mnoho let, a tak zde máme celou škálu dřevin a květin, které obohacují naši zeleň v areálu školy.