Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Prevence na prvním místě

Prevence na prvním místě

  • Lenka Limberková

Lenka Limberková

31. 1. 2023

Asi mi dáte za pravdu, že bezpečnost dětí je to prvořadé, na co musíme dbát a věnovat ji dostatek času. 


Právě proto se děti ze školní družiny, které navštěvují první třídu, setkali s policistou Městské policie města Česká Lípa Jiřím Tvrdíkem. Strážník v plné zbroji děti zaujal svým vstřícným povídáním o činnosti Městské policie a poté je provedl nástrahami celého dne, které na děti od ranních do večerních hodin mohou potkat. Jak se zachovat při střetu se psem, s injekční stříkačkou, když se ztratí, osloví je cizí osoba nebo na ně někdo doma zvoní? To už naši nejmladší děti po páteční besedě vědí. Na závěr se děti ptaly na věci, které je zajímaly a po poděkování za zajímavé povídání se děti odebraly do oddělení, kde debata nad tématem bezpečnosti pokračovala.