PŘIŠLI, VIDĚLI, ZVÍTĚZILI!

• Martina  Hodinková

Bc. Martina Hodinková

18. 4. 2023

Ve čtvrtek 13. 4.  se v čase vrátila třída 6.C, která v rámci výuky dějepisu putovala po stopách starověkých Římanů.

Žáci nemuseli jet až do vzdálené Itálie, stačila jim cesta do Mladé Boleslavi, kde ochotné průvodkyně v městském paláci Templ připravily rozmanitý program. Žáci se rozdělili na několik skupinek a postupně si vyzkoušeli nevšední aktivity života Římanů. Nejprve se vydali do starověké školy, kde psali na hliněné destičky, následoval umělecký projev a zdobení keramických destiček, poté se přesunuli k římské armádě, kde vyráběli prapor legií. Na předposledním stanovišti si žáci vyzkoušeli hraní kostek, kterým si Římané krátili dlouhé chvíle, a vše završila ražba mince s G. J. Caesarem.