Projekt Podzim

• Daniela  Doležalová Golisová

Mgr. Daniela Doležalová Golisová

25. 9. 2023

V pátek 22. 9. 2023 se prvňáci z 1. D poprvé vydali mimo areál školy. Byla to zkouška, jak zvládneme chůzi po městě. A dopadlo to výborně.

V Muzeu v České Lípě se konala výstava hub, která vždy trvá velmi krátce.  Využili jsme příležitost, protože jsme v Dubínkově třídě a letošní rok se zaměřujeme na poznávání a ochranu přírody. V galerii a ve vnitřním dvoře jsme se seznámili s nejrůznějšími druhy jedlých, nejedlých a jedovatých hub, natiskli jsme si krásná razítka k poznávání, dostali jsme barevné pracovní listy k práci ve škole a zapojili jsme se do tvoření podzimního závěsu z přírodnin. Děti byly velmi ukázněné, zaujatě pracovaly bez strkání a hádání a navzájem si pomáhaly a byly trpělivé. Od paní lektorky jsme dostali velkou pochvalu a pozvání na další program, který muzeum pro školáky chystá už v říjnu.