Projektový den – Finanční gramotnost

• Lenka  Kolstrunková

Mgr. Lenka Kolstrunková

23. 10. 2023

Pátek 20. října byl pro třeťáky netradiční. Vyměnili klasickou výuku za projektové vyučování. Téma bylo na dnešní dobu velmi aktuální – finanční gramotnost.

Žáci vytvořili šestičlenné skupiny, v kterých prošli 15 stanovišť zaměřených na finance. Nahlédli do rodinného rozpočtu, učili se hospodařit s určitou částkou peněz, zjistili, že i nabití tabletu není zadarmo. Uvědomili si, kolik peněz měsíčně rodiče zaplatí za potraviny, elektřinu, vodu, …

Při projektovém dni také využili již získané znalosti z hodin Informatiky – práce s tablety a Blue-Boty.

Nejvíce se žákům líbilo nakupování v obchodě a skládání bankovek, které byly rozstříhané na několik částí.

Třeťáci zhodnotili dopoledne velmi pozitivně. Věříme, že si odnesli i mnoho poznatků.