Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
S Louskáčkem k adventu

S Louskáčkem k adventu

  • Zdeňka  Selingerová

Mgr. Zdeňka Selingerová

6. 12. 2023

Na začátku prosince měly děti ze čtvrtých ročníků možnost prožít pohádkový sen ztvárněný v baletu Louskáček Petra Iljiče Čajkovského v provedení Severočeského divadla v Ústí nad Labem.


Po vkročení do prostor divadla jsme se nejprve seznámili s prostředím klasické divadelní budovy, kde zvonění nepředstavovalo začátek vyučovací hodiny, ale upozornilo na blížící se zahájení představení. To už pomalu začínal příběh malé Klárky a jejího Louskáčka, který se nezalekne ani Myšího krále a jeho myší armády a my jsme tak společně s Klárkou mohli snít kouzelný vánoční příběh...