Škola v zimě

• Aleš Flusek

Ing. Aleš Flusek

26. 1. 2023

Po určitém váhání, zavítala i k nám "Paní zima". Areál školy proměnila díky bílé peřině k nepoznání.

Kromě budovy školy a prostor mezi pavilony můžet shlédnout bíle kvetoucí zimní druh kaliny, žlutozené listy cesmíny i s krásně červenými plody. Také žlutě a červeně kvetoucí keře vilínů, které děti vysadily při výsadbě třídních stromů v předchozích letech.

V zimě nezapomínáme ani na péči o ptactvo, na lojových koulích hoduje sýkora koňadra, pod krmítkem je občas vidět stehlíky, kteří vyzobávají slunečnici vypadlou z krmítka. Pro zajíce, kteří bydlí v areálu trvale, máme nachystanou zimní nadílku v malých krmelcích.