Včelky Knihovna Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny Nástěnka Robot Emil 3 Robot Emil 4 Facebook ZŠ Špičák
Štafetový pohár

• Jakub  Hrdina

Jakub Hrdina

9. 5. 2024

Dne 3. 5. se na stadionu pod libereckým Ještědem uskutečnil štafetový pohár.  Jak už název napovídá, jednalo se o závody štafet, které byly doplněny o 2 vložené disciplíny.

Soutěží se mohli zúčastnit žáci kategorie 1. - 3. ročníků a kategorie 4. - 5. ročníků.

Naši školu skvěle reprezentovali:Blahová Lenka (3. A), Tichý Ondřej (3. A), Vacek Barnabáš Jakub (3. A), Zajíček Matěj (3. A), Bzhezynska Tayisia (3. C), VolfováNela (3. C), ŠtarkKarel (3. D), Kapras Oldřich (5. A), Píchová Vanda (5. A), Rettová Nikola (5. A), Beneš Jakub (5. B), Ehrlichová Julie (5. B), Štál Šimon (5. B), Černá Vanessa (5. D), Dovolilová Tereza (5. D), KošťákPetr (5. B)

V programu byla nejprve na řadě kategorie mladších (1. - 3. ročníků) na 8x100m a následně se na stejné distanci poměřili i žáci starší (4. - 5. ročníků). Po „kratších“ štafetách následovalo rozdělení dětí na vložené disciplíny, kterými byly hod medicimbalem a skok z místa. Den zakončily závody štafet na 8x200m, které byly zajímavé tím, že se obě kategorie spojily. Tým tedy tvořilo 8 závodníků ve složení: 2 mladší dívky-2 mladší chlapci-2 starší dívky-2 starší chlapci. Ve velice dramatickém závodě jsme bohužel měli i trochu sportovní smůly v podobě kolize, pádu a ztráty štafetového kolíku. Naše štafeta se nicméně nevzdala a závod v pěkném čase dokončila.

Naši reprezentanti zářili zejména v technických disciplínách, ze kterých jsme si odvezli 2 zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a velké sportovní nadšení.