Taneční workshop v Děčíně

Anna Jelínková

15. 6. 2023

6. B vyjela na projektový den s odborníkem do Děčína. Žáci se seznámili s rodem Thun- Hohenstein, zvyky a odíváním šlechty v porovnání se současností.

Vyzkoušeli si historické kostýmy a s nimi související rozličné sociální role. Na edukační prohlídku plynule navázal taneční workshop s taneční pedagožkou Bc. Adélou Ernekerovou. Dozvěděli jsme se mnohé o rituálních pravěkých tancích a jejich rytmizaci, středověkých, novověkých i současných stylech a nalézali jejich společná východiska. Žáci si jednotlivé techniky zkoušeli, což vyžadovalo zbavení se ostychu. Učili jsme se tak, skrz ojedinělý prožitek pohybu, vzájemné spolupráci a důvěře.