Třeťáci na zámku

• Zdeňka  Selingerová

Mgr. Zdeňka Selingerová

10. 4. 2023

Před velikonočními svátky žáci třetích tříd navštívili státní zámek Zákupy, který byl spjat s panovnickým rodem Habsburků.

Děti při prohlídce renesančního zámku ze 16. století viděly velikonočně vyzdobené interiéry s luxusním zařízením. Dále zámeckou kapli, v níž se oženil následník trůnu František Ferdinand d´Este se Žofií Chotkovou, a opravdovou raritu, zachovaný osobní výtah z roku 1870. Slunečné počasí nám dovolilo navštívit přilehlou francouzskou zahradu s geometricky sestříhanými keři. Děti si výlet užily, navíc ocenily nové obyvatele zámeckého příkopu - stádo koz s malými kůzlaty.