Bakaláři Suplování Office 365 Jídelníček Objednávka obědů Rozvrh PC učebny
V knihovně na Špičáku – první návštěva

V knihovně na Špičáku – první návštěva

  • Jana  Němcová

Mgr. Jana Němcová

8. 10. 2021

Že děti z přípravného ročníku neumějí číst? Neumějí, ale čtenářská gramotnost se nezískává až nástupem do školy, ta se postupně získává a rozvíjí u dítěte již od narození…rozvojem řeči, sluchu, zraku…tím, že si rodiče s děťátkem povídají, zpívají mu, čtou, ukazují obrázky… 


V přípravné třídě 0. C máme knihovničku s knížkami, dětem čteme, povídáme si, ale knížek moc nemáme. Co si zajít do opravdové knihovny a půjčit si je? V knihovně na Špičáku na děti čekala knihovnice Jana, od které se děti dozvěděly co to knihovna je, co je potřeba k tomu, abychom si mohli knížky půjčit, jak se s knížkou zachází. Také děti poznávaly pohádky z českých večerníčků. Na závěr jsme si do školy půjčili několik knížek a už teď se těšíme na další návštěvu knihovny.  A víte, že v knihovně je otevřeno i odpoledne a můžete tam zajít i vy, rodiče společně s dětmi a nějakou pěknou knížku si půjčit domů?