VEČER V JIRÁSKOVĚ DIVADLE

• Martina  Hodinková

Bc. Martina Hodinková

16. 10. 2023

Jiráskovo divadlo je již měsíc otevřeno veřejnosti. Ve dnech 10. – 14. října v něm proběhl tradiční festival ČESKOLIPSKÝ DIVADELNÍ PODZIM.

V rámci něj se žáci devátých ročníků vypravili na dechberoucí večerní představení NIKOLOČAVA, jež pojednávalo o mýtu Nikoly Šuhaje loupežníka, ale zároveň ukazovalo prostředí vesničky Koločavy, kde Nikola loupil. Kromě samotného představení měli žáci možnost prošmejdit každý kout nově zrekonstruovaného Jiráskova divadla, ale také vnímat kouzelnou atmosféru večerního divadelního ruchu. Chtěla bych tímto článkem všem účastníkům poděkovat a zároveň je pochválit nejen za slušné chování ale i za zájem o kulturu a divadlo.